1171355
PENSELVAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Penselvas, porslin. kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i naturmiljö, kalligrafi samt ett rött sigill. Höjd 29 cm.

Slitage, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK