1176809
PERUKVASER, ett par, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.
Perukvaser, ett par, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av antikviteter och blommor. Höjd 28,5 cm.

Slitage, mistor, en med stjärnspricka.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 000 SEK