1177634
SERVERINGSFAT, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Serveringsfat, två stycken, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommor och landskap. Längd 31,5-38 cm.

Slitage. Glasyrnagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
4 000 SEK