1181274
PERUK/PENSELVASER, två stycken, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Peruk/penselvaser, två stycken, porslin. kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, cylindrisk, med motiv av figurer i trädgårds och landskapsmiljö samt landskap. Höjd 28-28,5 cm.

Slitage, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK