1181554
SERVISDELAR, fyra delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Servisdelar, fyra delar, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, blommande trädgård, bestående av:
2 serveringsfat, 28-33 cm.
1 bärtallrik samt tallrik, diameter 16-22,5 cm (smärre nagg).

Slitage, smärre nagg, mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 000 SEK