MINIATYRMÅLNINGAR, 12 stycken, akvarell på rispapper, Kina, omkring år 1900.

Föreställande figurer av olika slag, klädda i traditionell klädsel. Mått med ram 14,5 x 55 cm styck.

Ej examinerade ur ram. Klistrade på papper. Flera med skador.

Utropspris
2 000 SEK