1180616
BORD/PIEDESTAL, Kina sen Qing, omkring 1900.
Bord/piedestal, kina sen qing, omkring 1900.

Skuret trä, svängda kopplade ben med genombruten dekor. Fyrpassformad skiva med steninläggningar. 41 x 41 cm, höjd 47 cm.

Slitage, smärre skador.

Utropspris
2 000 SEK