ELD/BORDSKÄRM, trä och sten. Kina, 1900-tal.

Skuren dekor med motiv av drakar jagandes den flammande pärlan. Totalmått 102x57 cm.

Träram med lagningar och torksprickor. Sten limmade, ej examinerad ur ram. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK