GALLERIMATTA, old Kina, ca 298 x 77,5 cm (samt kortsidorna med 1 cm slätväv), "antique finish".

Polykrom brokadmönstrad botten med ljusblå hörnornament med pion. Mörkblå huvudbård med olika mönster, pioner och eviga knuten.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga malskador.

Utropspris
2 500 SEK