Tre i keramik, två flaskformade, samt en gjuten motiv av äldre man. Höjd 7-8,5 cm.
1 sten, med motiv av figurer, 8,5 cm.
Bok, "One Thousand Snuff Bottles, 29 March to 6 May 1995", Exhibition at the University Museum and Art Gallery The University of Hong Kong.
Ett handtag på flaska med lagning. Slitage. Nagg.