Dekor i underglasyrblått, bestående av:
1 terrin med lock, längd 28 cm (kantlagning).
Tre serveringsfat, me dmotiv av flodlandskap, längd 24-31,5 cm (omfattande skador).
1 lock med motiv av flodlandskap, längd 25,5 cm.
Slitage, mistor. Skador.