BRODERI, bomull och siden. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Broderat siden i blåa toner, med motiv av antikviteter, växter, mot röd grund. Mått ca 161x131 cm.

Hål. Beskuren. Lösa trådar. Slitage. Fläckar.

Utropspris
2 500 SEK