KOPPAR med FAT, sex stycken, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, i kangxistil med motiv av blommor och landskap. Diameter på fat 13 cm.

Slitage, msitor, bränningssprickor, smärre nagg.

Utropspris
2 500 SEK