HANS-AGNE JAKOBSSON, Taklampa, 1900-talets andra hälft.
Stomme i mässing. Kupor i opakt glas. Fem ljuspunkter. Längd ca 46 cm.
Ej funktionstestad. Bruksslitage. Smärre nagg. Märken/repor på mässingen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10