MAGGI WIBOM, vaser/ljusstakar/blomkrukor, 7 st, Bo Fajans, 1920-30-tal.
Fajans, stiliserad polykrom dekor. Höjd 10,5-22,5 cm.
Tre med fotringsnagg. Slitage. Krackelyr.