Johan Petter Grönvall, såsskålar på fat, ett par, silver, Stockholm 1821.

Invändigt förgyllda. Runda på fot, släta, fatet med sneda godroner. Fatens frånsida med initialer. Diameter 14,5 cm, fatetn 17 cm.

Slitage.

Utropspris
12 000 SEK