Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1194829
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, 1893-1926.
Kaffeservis, 3 delar, silver, 1893-1926.

Kaffekanna med hänkel av trä, oidentifierad mästarstämpel, London, England, 1893. Invändigt förgylld gräddkanna oidentifierad mästarstämpel, London, England, 1893. Sockerskål svensk imoportstämpel K. Anderson, Stockholm, 1926. Höjd 8-24 cm. Total vikt 660 gram.

Smärre slitage. Färgbortfall.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK