Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1196435
JOHAN PETTERSSON BERGS ÄNKA, skedar, ett par, silver, Norrköping, 1766.
Johan pettersson bergs Änka, skedar, ett par, silver, norrköping, 1766.

Två skedar. Längd 20,5 cm. Vikt 120 gram.

Slitage.

Övrigt

Johan Pettersson Berg mästare i Norrköping 1727-1762. Änkan Catharina Siewers stämplade till 1768.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK