1197398
Tapio Wirkkala
(1915-1985)
Tapio wirkkala, vas / konstglas, signerad tapio wirkkala iittala. 1940-tal.

TAPIO WIRKKALA, VAS / KONSTGLAS, signerad Tapio Wirkkala Iittala. 1940-tal.

Sodaglas. Höjd 10 cm, ø 11 cm.

Repor på botten.

Maiju Kemppainen
Maiju Kemppainen

Slutpris
110
1 149
123
Utropspris
180 EUR
Budhistorik (7 bud)
3 dec 20:07
110 EUR
3 dec 20:05
100 EUR
3 dec 20:05
100 EUR
3 dec 20:05
95 EUR
3 dec 20:05
90 EUR