Madeleine Pyk – en samling F769

ERIC LÖFMAN, bestick ca 63 dlr "Uppsala" Mema Linköping 1980/90-tal

Bestående av;
11 knivar, längd 20,5 cm,
12 gafflar, längd 16,5 cm,
10 skedar, längd 17 cm,
3 skedar, längd 15,5 cm,
15 skedar, längd 11 cm,
12 tårtgafflar, längd 14,5 cm
Total vikt ca 2200 gam

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
6 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13