1200101
Aimo Okkolin
(1917-1982)
Aimo okkolin, skÅl, glas, "näckros", signerad aimo okkolin, riihimäen lasi oy.

AIMO OKKOLIN, SKÅL, glas, "Näckros", signerad Aimo Okkolin, Riihimäen Lasi Oy.

Fasetterad kristall. Diameter 15 cm, höjd 10 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
260
2 716
291
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (17 bud)
3 dec 20:32
260 EUR
3 dec 20:31
240 EUR
3 dec 20:30
220 EUR
3 dec 20:30
200 EUR
3 dec 20:27
190 EUR