1201647
Signe Persson-Melin
(Född 1925)
Signe persson-melin, stengods, urna, "barca", monogramsignerad.

SIGNE PERSSON-MELIN, stengods, urna, "Barca", monogramsignerad.

Blå-vit glasyr med reliefdekor. Längd 33 cm. Höjd 15 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Vinst på industrilotteriet.

Slutpris
14 521
1 378
1 531
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
4 dec 18:40
14 521 SEK
4 dec 18:40
14 021 SEK
4 dec 18:40
14 005 SEK
4 dec 18:39
13 513 SEK
4 dec 18:39
13 013 SEK