HÄNGSMYCKE, mässing, Nepal/Tibet före 1960-tal.

Traditionellt tibetanskt "ga'u" hängsmycke i mässing med glas. Lockets baksida mässing. Längd 34 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Proveniens

Finsk privatsamling

Utropspris
200 EUR