Modernismen efter 1945 – En privat samling från efterkrigstiden fram till idag

59 föremål
UNO VALLMAN, ola på duk, signerad.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
JOHANNA FJAESTAD, olja på duk.

Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
ANNA RIWKIN-BRICK, gelatinsilverfotografi.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Lisa D Manner, "Pile".
Lisa D Manner, "Pile".

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Johan Furåker, "Medusa in pearls".

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
Kristina Jansson, "Mensch und Sonne II".

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK