OLLE BROZÉN, objekt, 6 st, Kosta Boda, unika.
Glas, skulpturer i form av kanna, flaskformad "kask", två koppar och två fat, överfång med träimiterande dekor i rött beige, svart och guld. signerade Olle Brozén 7355075 KOSTA BODA UNIQUE, Kannans höjd 25,5 cm, kask höjd 23,5 cm, koppar höjd 9,5 cm, fatens diameter ca 17 cm.
Obetydligt slitage,