PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, soffa, "Minerva", France & Son, Danmark, 1950-/1960-tal.

Soffa med stomme av teak. Märkt med plakett. Längd 130, djup 80, sitthöjd ca 42, höjd 79 cm.

Smärre slitage, repor, fläckar, märken. Något lösa ben, varav ett är limmat.

Utropspris
5 000 SEK