Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1193918
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 10 st, "myran", fritz hansen, danmark, 1976.

ARNE JACOBSEN, stolar, 10 st, "Myran", Fritz Hansen, Danmark, 1976.

Grönlackerad sits och rygg. Fyra ben av förkromat stålrör. Stapelbara. Sitthöjd 43, höjd 77 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Tre saknar benställningens plastkopp. Några plastfötter avvikande, några skadade.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
10 000 SEK