Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1194841
Victor Vasarely
(1908-1997)
Victor vasarely / timo sarpaneva 'suomi', för rosenthal galerie, 2 delar, signerade & numrerade, 1976.

VICTOR VASARELY / TIMO SARPANEVA 'Suomi', för Rosenthal Galerie, 2 delar, signerade & numrerade, 1976

Porslin och metall. Tekanna och skål, 500/477 och 500/24. Fyrkantiga med rundade hörn. Kannan ca 19 x 13 cm, höjd exkl hänkel ca 11 cm. Skål 21 x 21 cm , höjd 16 cm.

Smärre slitage.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
4 000 SEK