Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1195913
Poul Henningsen
(1894-1967)
Poul henningsen, taklampa, "ph- 5", louis poulsen, danmark, 1900-talets andra hälft.

POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH- 5", Louis Poulsen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Lackerad plåt, diameter 50, höjd exkl sladd ca 25 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
3 000 SEK