Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1197589
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, bord, modell 90a, artek 1900-talets mitt.

ALVAR AALTO, bord, modell 90A, Artek 1900-talets mitt.

Benen i lackad björk, svart linoleum skiva. Diameter 100 cm, höjd 72 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR