Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1199986
Giancarlo Piretti
(Född 1940)
Giancarlo piretti, stolar 6 st, castelli, italien, 1900-talets andra hälft.

GIANCARLO PIRETTI, stolar 6 st, Castelli, Italien, 1900-talets andra hälft.

Metallstomme, plastomslutna ben. Stoppad sits och rygg med grön skinnklädsel. Märkta i stålet. Stapelbara. Sitthöjd ca 45 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Repor/Märken. En stol med skador på plasten.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Utropspris
3 000 SEK