Bägare på fot, förgyllt silver och niello, icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1845.

Trumpetformad, på indragen fot, rik dekor av bladslingor mot mattpunsad fond, upptill rysk minnesgravyr från 1850-talet. Höjd 11 cm, vikt 160 gram.

Slitage.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

319. Marie-Louise Ekman, "Skrivande fågel".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK