BÄGARE, två stycken, silver, icke identifierade mästarstämplar, Moskva 1700-talets andra hälft.

Fotlösa, med raka sidor, rikt driven och ciselerad dekor av fåglar och rocailler. Höjd 8,5 cm, total vikt 159 gram.

Bucklor, bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK