IKON, Gudsmodern från Kazan, med silverinfattning, icke identifierad mästarstämpel, S:t Petersburg 1840-tal.

Medföljande rökelsekar i silver, stämplat S:t Petersburg 1840. Mått c:a 46 x 37 cm.

Slitage, lådans glas skadat.

Utropspris
8 000 SEK