Dosa, silver och niello, N. Michaelov, Moskva 1848.

Invändigt förgylld. I form av miniatyrbyrå. Helteckande niellodekor av rocailler. Längd 6 cm, höjd 2,5 cm, vikt 69 gram.

Obetydligt slitage.

Utropspris
2 500 SEK