1193696
Vico Magistretti
(1920-2006)
Vico magistretti, soffa och fåtölj, "maralunga" för cassina italien 1900-talets senare del.

VICO MAGISTRETTI, soffa och fåtölj, "Maralunga" för Cassina Italien 1900-talets senare del

Två-sits, lösa sittplymåer, ställbar rygg och armstöd, längd soffa 170, bredd 85, höjd ca 65 cm.
Fåtölj sitthöjd 36 cm, bredd 110 cm, djup ca 90 cm.

Ställvis omfattande slitage. Fläckar. Repor. Märken. Hål

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
5 000 SEK