1193820
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009)
Hans-agne jakobsson, vägglampor, 2 st, "tratten" markaryd 1900-talets andra hälft.

HANS-AGNE JAKOBSSON, Vägglampor, 2 st, "Tratten" Markaryd 1900-talets andra hälft.

Patinerad koppar. Konformad skärm. Längd från vägg ca 32 cm. Höjd ca 23 cm.

Slitage. Färgbortfall. Repor. Fläckar. Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK