SADELTÄCKE, semiantik Tibet, ca 133,5 x 68 cm.

Grönmelerad mitt och ljust orangefärgade fält med stor polykrom pion, vågor och berg. Tygskott, fodrat.

En svag fuktlukt. Något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador.

Utropspris
2 500 SEK