Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

FAT, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 17/1800-tal.

Två rektangulära, gulglaserad med dekor av drake. Mått 10x10,2 cm. En med dekor i s.k. egg and spinach. Diameter 10,2 cm.

Slitage, krackelyr. Egg and spinach fatet med spricka.

Utropspris
4 000 SEK