Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

SKÅLAR, sex stycken, keramik. Sydostasien, bl.a. Thailand, 1600-1800-tal.

Flera sjöfynd. Glaserade gods i olika färger. Diameter 15-21,5 cm.

Slitage. Mistor. Glasyrnagg. 1150 med lagningar och sprickor. Krackelyr. 440 med sprickor. 1030 med lagningar.

Utropspris
2 000 SEK