Madeleine Pyk – en samling F769

BRODERIER, sju stycken. Kina, 1900-tal.

Bestående av:
1 ramad, guldbrokad med motiv av fohundar mot röd grund, totalmått 58 x 66 cm.
1 ramad, med motiv av figurer mot fladdermus bräm. Totalmått 33 x 18 cm.
4 rektangulära, med olika motiv av figurer, djur, landskap, antikviteter, mått ca
40x30/ 64x29/ 59x29/ 58,5x30 cm.
1 rund, med fåglar, diameter 22 cm.

Skador.

Utropspris
2 000 SEK