Arne Jones E1299

DE SEDE, soffa, "DS-46", 5 dlr, Schweiz, 1970-tal.

Bestående av fem moduler i chokladbrunt skinn. Bredd ca 92, djup ca 87 per modul. Sitthöjd ca 35, total höjd ca 70 cm.

Slitage, fläckar, märken, repor, patina.

Utropspris
6 000 SEK