PREBEN FABRICIUS & JÖRGEN KASTHOLM, snurrfåtölj,"Tulip", Kill International, Tyskland. 1960/70-tal.

Sits av svart skinn. Tredelad benställning i borstad metall. Snurrbar. Sitthöjd ca 37 cm, höjd 110 cm, bredd 74 cm, djup 47 cm.

Slitage. Märken. Repor. klädsel med smärre bristningar.

Utropspris
5 000 SEK