Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Dekorativa antikviteter

En rumslig atmosfär handlar om så mycket mer än möbler, ljussättning och färg. För att få till ett trivsamt hem behövs dekorativa inslag. Våga kombinera olika stilar – de mest inspirerande miljöerna är de som återspeglar ett liv. Upptäck en temaauktion med dekorativa inrednings-och bruksföremål med unik karaktär från 1700-talet och framåt.

336 föremål
ASK, trä, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
DEKORELEMENT, järn, 1700-tal.

Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.

Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Utropspris
4 000 SEK
VÅG, smide, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Utropspris
4 000 SEK
KULOR, 4 st, järn, 1800-tal.

Utropspris
2 000 SEK
RAM, svärtat trä, 1700-tal.

Utropspris
2 000 SEK
KRUCIFIX, brons, 1700-tal.

Utropspris
1 500 SEK
DOSA, mässing, 1700-tal.

Utropspris
1 500 SEK
FAT, tenn, 1787.

Utropspris
1 500 SEK
DÖRRKLÄPP, smide, 1800-tal.

Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, glas, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
FAT, malakit, 1900-tal.

Utropspris
2 500 SEK
VAS, malakit, 1900-tal.

Utropspris
1 500 SEK
KRUCIFIX, ben, 1700-tal.

Utropspris
2 500 SEK
FLASKA, blått glas, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
TRUMPET, mässing, 1900-tal.

Utropspris
1 500 SEK
RELIEF, brons, 1800-tal.

Utropspris
1 500 SEK
MORTEL, brons, 1400-tal.

Utropspris
4 000 SEK