BORDSFOTOGENLAMPOR, ett par, bronserad metall och glas, empirestil, Dublot Freres, Rennes, sent 1800-tal.

Oljehus av rosatonat glas. På räfflade kolonner med dekor av girlander och bladverk. Total höjd 73 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Borrade hål i sockel. Saknar kupor.

Utropspris
5 000 SEK