Dekorativa antikviteter

En rumslig atmosfär handlar om så mycket mer än möbler, ljussättning och färg. För att få till ett trivsamt hem behövs dekorativa inslag. Våga kombinera olika stilar – de mest inspirerande miljöerna är de som återspeglar ett liv. Upptäck en temaauktion med dekorativa inrednings-och bruksföremål med unik karaktär från 1700-talet och framåt.

328 föremål
LJUSKRONA, smide, 1700-tal.
LJUSKRONA, smide, 1700-tal.

Utropspris
5 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Utropspris
4 000 SEK
MORTEL, brons, 1400-tal.
MORTEL, brons, 1400-tal.

Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.

Utropspris
4 000 SEK
MORTEL, brons, 1500-tal.
MORTEL, brons, 1500-tal.

Utropspris
4 000 SEK
ÄGG, 4 st, malakit, 1900-tal.
ÄGG, 4 st, malakit, 1900-tal.

Utropspris
2 500 SEK
KRUCIFIX, ben, 1700-tal.
KRUCIFIX, ben, 1700-tal.

Utropspris
2 500 SEK
DÖRRKLÄPP, smide, 1700-tal.
DÖRRKLÄPP, smide, 1700-tal.

Utropspris
2 500 SEK
FAT, malakit, 1900-tal.
FAT, malakit, 1900-tal.

Utropspris
2 500 SEK
FYRFAT, mässing, 1700-tal.
FYRFAT, mässing, 1700-tal.

Utropspris
2 500 SEK