Ensio Seppänen

(Finland, Född 1924)
Ensio Seppänen
(Finland, Född 1924)

ENSIO SEPPÄNEN, bronsskulptur, signerad och daterad -63 (på basen).

Filmaren. Höjd 19 cm + bas 3,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Text på basens metallbricka: "Matti-patsas n:o 1 Kemi, paras kaitaelokuva".

Klubbat pris
320
3 626
334
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (12 bud)
6 jan 2020 20:15
320 EUR
6 jan 2020 20:15
310 EUR
6 jan 2020 19:55
290 EUR
6 jan 2020 19:54
290 EUR
6 jan 2020 19:53
270 EUR
5 jan 2020 14:50
250 EUR
5 jan 2020 14:50
240 EUR
5 jan 2020 12:35
220 EUR
2 jan 2020 19:13
200 EUR
28 dec 2019 10:07
170 EUR
27 dec 2019 20:24
150 EUR
27 dec 2019 19:44
50 EUR

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377