Heljä Liukko-Sundström

(Finland, Född 1938)
Heljä Liukko-Sundström
(Finland, Född 1938)

HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, unik lampett, signerad Heljä Liukko-Sundström 2014.

"Tuhannet äänet ilmassa soi". ("Thousands of sounds in the air"). Höjd 27 cm. Bredd 26 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
300
3 399
313
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (17 bud)
2 feb 2020 20:57
300 EUR
2 feb 2020 20:57
300 EUR
2 feb 2020 20:54
270 EUR
2 feb 2020 20:54
250 EUR
2 feb 2020 20:53
220 EUR
2 feb 2020 20:53
200 EUR
2 feb 2020 20:52
182 EUR
2 feb 2020 20:52
172 EUR
2 feb 2020 20:52
166 EUR
2 feb 2020 20:50
162 EUR
2 feb 2020 20:50
152 EUR
2 feb 2020 20:50
150 EUR
2 feb 2020 20:50
140 EUR
2 feb 2020 20:50
130 EUR
2 feb 2020 20:38
120 EUR
2 feb 2020 20:14
110 EUR
28 jan 2020 19:37
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977