Heljä Liukko-Sundström

(Finland, Född 1938)
Heljä Liukko-Sundström
(Finland, Född 1938)

HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, unik skulptur, signerad Heljä Liukko-Sundström 2019.

"Muna". (Ägg"). Höjd 19 cm. Diameter 13 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Klubbat pris
303
3 415
319
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (10 bud)
2 feb 2020 20:34
303 EUR
8
2 feb 2020 20:33
283 EUR
2 feb 2020 20:28
263 EUR
2 feb 2020 20:28
250 EUR
2 feb 2020 20:20
190 EUR
1 feb 2020 21:24
180 EUR
30 jan 2020 7:21
159 EUR
28 jan 2020 22:05
110 EUR
26 jan 2020 21:02
80 EUR
24 jan 2020 13:31
75 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977