Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1204590
Heljä Liukko-Sundström
(Född 1938)
HeljÄ liukko-sundstrÖm, unik relief, signerad heljä liukko-sundström 2013.

HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, unik relief, signerad Heljä Liukko-Sundström 2013.

"Hätähuuto". (Cry of distress"). Höjd 35 cm. Bredd 29 cm.

Helhetsintrycket är gott. Tillverkningsrelaterade märken.

Proveniens

Ur konstnärens egen samling.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
600 EUR